Uğur Kağan Dinçsoy

Uğur Kağan Dinçsoy, Deloitte Türkiye Risk Danışmanlığı Bölümü’nde Ortak olarak çalışmaktadır. Blokzincir Hizmetleri Lideri ve Siber Risk Hizmetleri Lideri pozisyonlarını sürdürmektedir. Blokzincir ekosistem denetimleri, siber risk strateji danışmanlıkları ve kişisel verileri koruma kanununa yönelik uyum çalışmaları başlıca odak noktalarıdır.

Teknoloji firmalarına denetim ve danışmanlık alanlarında 15 yıllık tecrübeye sahip olan Kağan, çok sayıda bankaya BDDK ve ödeme ve e-para kuruluşuna Merkez Bankası mevzuatlarına uyum konusunda danışmanlık ve denetim Hizmetleri vermiştir. Siber Risk lideri olduğu dönemde önde gelen holdinglerde Siber Risk Stratejisi oluşturma görevlerinde yer aldı. Siber Kriz Simülasyonu servis alanının Türkiye’de öncüsü olarak kriz yönetimi konusunda uzmandır. Blokzincir Hizmetleri Lideri olarak, Blockchain Türkiye üyesi olarak çok sayıda Blockchain Türkiye raporunda katkıda bulundu. Deloitte’un her yıl düzenlediği Blokzincir araştırmalarında raportör olarak görev aldı. Yurt içi ve yurtdışı çok sayıda Blokzincir ve Kripto para alanında çalışan firmaya denetim ve danışmanlık hizmetleri sundu. Tüm bu alanlarda Deloitte Academy bünyesinde aktif eğitmen olarak da görev almaktadır.

2001 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü mezunudur. CISA, ITILF, ISO27001 LA, CDPSE sertifikasyonları sahibidir.