Sercan Uzun

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı

Yatırımcı İlişkileri, Stratejik Planlama & İş Geliştirme Müdürü

Orta ve lise eğitimini Saint-Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlayan Sercan Uzun, 2009 yılında Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. Eğitimine Fransız Hükümeti’nin “Mükemmeliyet Bursu” ile gittiği Paris 1 Panthéon Sorbonne Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans Master programını tamamlayarak devam etti. 2015 yılında Özyeğin Üniversitesi Finansal Mühendislik ve Risk Yönetimi Master programını bitirdi.

Kariyerine 2011 yılında Global Menkul Değerler’de Hisse Senedi Analistliği ile başlayan Uzun, 2015 yılında Global MD Portföy Yönetimi’nde Fon Yöneticiliği görevini üstlendi. Uzun, 2018 yılından beri Akiş GYO’da Yatırımcı İlişkileri, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Chartered Financial Analyst (CFA) ve Chartered Alternative Investment Analyst (CAIA) olan Sercan Uzun özellikle eğitim alanında öğrencilere destek vermektedir. 2020-2021 Güz eğitim döneminde İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Yatırım Analizi ve Portföy Yönetimi dersini vermiş olan Uzun ayrıca 2017, 2018 ve 2020 yıllarında CFA Research Challenge kapsamında Galatasaray Üniversitesi, 2019’da Bilgi Üniversitesi öğrencilerine mentorluk yapmıştır. CFA Society İstanbul Yönetim Kurulu üyesi de olan Uzun, “BizBizze- Kadınlar İçin Fikir Destek Derneği” platformunda da kadın girişimcilerin işlerini büyütmeleri için bir dönem stratejik mentorluk yapmıştır.