Müge Yücel

Doğuş Otomotiv

Yatırımcı İlişkileri Bölümü Yöneticisi

Müge Yücel, 2008 yılından bu yana Doğuş Otomotiv’de çalışmakta ve 2013 yılından beri yatırımcı ilişkileri bölümünü yönetmektedir.
Yücel, daha önce, 25 milyon avroluk bir ara finansman yöntemiyle (mezzanine financing) Mediterranum AG’nin kurucu ortağı ve CEO’su olarak, Türk Rivierası’ndaki yatırımlarla, emlak inşaat işini finanse etmiştir. Ayrıca, bir danışmanlık firması olan Teras International GmbH Medical Wellness’ın kurucusu ve Genel Müdürü olarak otel ve hastanelerde “medical wellness” çatısı altında tıbbi sağlık uygulamalarının kurulmasında aktif rol almıştır.
Yücel, Walsh College of Accountancy and Business Administration Fakültesi’nden, uluslararası yönetim ve finans alanında yüksek lisans derecesine ve Michigan State Üniversitesi’nden pazarlama alanında lisans derecesine sahiptir. Ayrıca lisanslı bir Yönetişim, Risk ve Uyumluluk Uzmanı (GRCP) olarak Finansal Planlama ve Analiz (FP&A) sertifikasına da adaydır.
Ek olarak, Müge Yücel, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Kurumsal Yönetim Derecelendirmesi, Türev Ürünleri ve Kredi Derecelendirme lisanslarına sahiptir.