Çağlar Çabuk

Sürdürülebilir Eğitim Gelişim ve Mükemmellik Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Kurucusu olduğu Dördüncü Boyut Akademi çatısı altında çalışmalarının odak noktası organizasyonel ve profesyonel gelişim alanları olan Çağlar Çabuk, örgütsel davranış, performans ve yetenek yönetimi, liderlik, koçluk ve mentorluk  ile kültür alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye’de mobing* (işyerinde psikolojik taciz) konusunda ilk kez saha çalışması yapan “Mobing Bilgilendirme Araştırma ve Destek Merkezi” projesini yönetmiş̧ ve ekibiyle birlikte yüzlerce mobing mağduruna destek vermiştir. Kurucusu olduğu Dördüncü Boyut Akademi çatısı altında; çalışma hayatında mobingi ve uygunsuz davranışları önleyici mekanizmalar kurulması ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Çağlar Çabuk, 2010 yılından itibaren Okan, Kadir Has, Bilgi, FMV Işık, Bahçeşehir Üniversitelerinin Sürekli Eğitim Merkezleri ile işbirliği içinde İnsan Kaynakları Yönetimi ve 4 Boyutlu Profesyonel Koçluk eğitim programlarını hayata geçirmiştir.

2012 yılından beri her iki yılda bir ForumMobing etkinlikleri düzenlemekte ve araştırma raporlarını kamuoyuyla paylaşmaktadır.

Çağlar Çabuk’un mobing mağdurlarına pratik bilgi ve öneriler içeren “Sıfıra Sıfır Elde Var Mobing”, 4 Boyutlu Koçluk modelini anlatan “Koçluk ve 4. Boyut” ve “Yumuşak Güç” ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunu tartışmaya açan “SoluCan” adlı 4 kitabı yayınlanmıştır.

Sürdürülebilir Eğitim Gelişim ve Mükemmellik Derneği (SEGM) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Profesyonel koçluğun Türkiye’de meslek olarak kabul edilmesi çalışmalarında aktif yer  almış, kurucusu olduğu ve iki dönem yönetim kurulu başkanlığı yaptığı Koçluk Platformu Derneği’nin zirve, panel ve konferanslarında düzenleyici, panelist, oturum başkanı ve konuşmacı olarak bulunmuştur.

* Mobing kelimesi, yabancı kelimelerin Türkçe kullanım kuralına uygun olarak tek ‘b’ ile yazılmıştır.